module and plugin to add google adsense to joomla based websites

Boxing on TV Schedule: 1 to 8 July

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

alt

Boxing on Television – Friday 1st July to Friday 8th July – Broadcasting on: Argentina TyC Sports, Denmark TV2 Sport, Germany RTL, Mexico Azteca, Russia TV 2, Thailand 7, United Kingdom SKY Box Office, United States ESPN2, United States ESPN2, United States FOX, United States FOX Espanol, United States HBO,  United States TeleFutura 

 

 

  • Friday 1 July - Hatyai, Songkhla, Thailand

Television: Thailand 7 

Flyweight - Pongsaklek Wonjongkam vs Takuya Kogawa - WBC flyweight title

  • Friday 1 July - Freeman Coliseum, San Antonio, Texas, United States

Television: United States ESPN2 

Light middleweight - Mark Jason Melligen vs Sebastian Andres Lujan

Super bantamweight - Alejandro Valdez vs Enrique Bernache

Lightweight - Mickey Bey Jr vs Alejandro Rodriguez

 

  • Saturday 2 July - Polideportivo La Colonia, Junin, Mendoza, Argentina

Television: Argentina TyC Sports 

Featherweight - Jonathan Victor Barros vs Celestino Caballero - WBA World featherweight title (supervisor: Alberto Sarmiento)

Super bantamweight - Fabian Oscar Orozco vs Lucas Rafael Baez

 

  • Saturday 2 July - Imtech-Arena, Altona, Hamburg, Germany

Television: Germany RTL - United States HBO - United Kingdom SKY Box Office - Australia Main Event - Russia TV 2 - Denmark TV2 Sport 

Heavyweight - Wladimir Klitschko vs David Haye - IBF heavyweight title

WBA Super World heavyweight title - WBO heavyweight title - International Boxing Organization heavyweight title

Cruiserweight - Ola Afolabi vs Terry Dunstan - WBO Inter-Continental cruiserweight title

Bantamweight   Ashley Sexton  vs Mike Robinson

Light welterweight - Gabor Veto vs James Kimori        

 

  • Saturday 2 July - Centro de Usos Multiples, Hermosillo, Sonora, Mexico

Television: Mexico Azteca - United States FOX Espanol - United States FOX 

Flyweight - Hernan Marquez vs Edrin Dapudong - WBA World flyweight title

Super flyweight - David Sanchez vs Jonathan Lecona Ramos

Super flyweight - Daniel Rosas vs Federico Catubay - WBO Youth super flyweight title

 

  • Friday 8 July - Baan Klang Krathumbean School, Krathumbean, Samut Sakhon, Thailand

Television: Thailand 7 

Minimumweight - Thongthailek Sor Tanapinyo vs Roilo Golez - WBC Asian Boxing Council minimumweight title

Light flyweight - Nethra Sasiprapa vs Michael Rodriguez

Super flyweight - Petchbarngborn Sor Tanapinyo vs Francisco E Singwancha

Bantamweight - Ratchasak Kokietgym vs Nelson Llanos

 

  • Friday 8 July - US Airway Centre, Phoenix, Arizona, United States

Television: United States ESPN2 

Super middleweight - Jesus Gonzales    vs Henry Buchanan - Vacant NABF super middleweight title

Super featherweight - Yaundale Evans vs Emmanuel Lucero

  • Friday 8 July - Buffalo Bill's Star Arena, Primm, Nevada, United States

Television: United States TeleFutura 

Light welterweight - Jessie Vargas vs Walter Estrada